>

Startuje KFF VOD – Krakowski Festiwal Filmowy online

Nie udało Ci się przyjechać na Krakowski Festiwal Filmowy osobiście? Program filmowy Cię przytłoczył i nie udało Ci się obejrzeć wszystkiego? Lubisz oglądać filmy w środku nocy i nad ranem? Festiwal przychodzi na ratunek i zaprasza na odsłonę online! Od 3 do 12 czerwca wszystkie filmy z sekcji konkursowych i cykl specjalny dla wytrawnych kanapowców – DOMÓWKA – tylko na KFF VOD. W sumie ponad 100 najlepszych filmów dokumentalnych i krótkometrażowych z Polski i ze świata!
DOMÓWKA

Rozsiadasz się na kanapie, wyjmujesz piwko, przychodzą znajomi, otwieracie chipsy i orzeszki, włączacie KFF VOD, podajesz popcorn. Zaczyna się prawdziwa filmowa domówka. Macie przed sobą wieczór z szalonymi, zaskakującymi krótkimi metrażami albo nocną posiadówkę z trzygodzinnym dokumentem o horrorze folkowym, a jeśli sił starczy i dotrze pizza, to uda wam się jeszcze obejrzeć historię memicznej żaby, która zrobiła furorę w sieci. A jak nie zdążycie, to spotkacie się jeszcze raz, nie ma pośpiechu, przecież filmy będą dostępne online od 3 do 12 czerwca na platformie KFF VOD.

Program

KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH

15 filmów w rywalizacji o Złoty Róg i Srebrne Rogi. Konkurs otwierający drogę do Oscara i Europejskich Nagród Filmowych. Niepokoje współczesnego świata i powroty do przełomowych wydarzeń historycznych, tajemnice rodzinne i skrywane głęboko, systemowe zaniechania. Ludzie bez perspektyw i herosi naszych czasów. Mieszkańcy metropolii i wiosek na krańcu świata, małe satysfakcje i mozół tworzenia. Życie, by żyć, i życie pomnik. Filmy ze zdjęć i materiałów archiwalnych, fascynujące opowieści fabularne, ale w formie dokumentu. Komiks i kryminał, dramat rodzinny, kino społeczne i przerażający cień wojny w Ukrainie.

KONKURS POLSKI

Polska produkcja ostatniego roku. 39 filmów stanie w szranki o Złotego Lajkonika i cztery Srebrne Lajkoniki: 19 filmów dokumentalnych, 10 animacji i 10 fabuł. Powroty twórców nagradzanych i zaskakujące debiuty. Wnikliwe spojrzenia na naszą rzeczywistość – podziały w rodzinach i wśród sąsiadów. Próby sportretowania życia ulicy i społeczności zamkniętych za murami oraz oddania niepokojów wśród młodzieży. Nietuzinkowi bohaterowie i ich nietypowe oczekiwania w rozkwicie, a nawet u schyłku życia.  Bogactwo gatunkowe, trochę eksperymentu i duża wrażliwość na ludzi odrzuconych, skrzywdzonych, wymagających wsparcia.

KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Najstarszy konkurs krakowskiego festiwalu. O Złotego Smoka i trzy Srebrne Smoki, ułatwioną drogę do Europejskiej Nagrody Filmowej i Oscara, zabiegać będzie 13 dokumentów, 13 fabuł i 13 animacji reprezentujących szeroki wachlarz stylów i tematów. Przemoc w domu i w szkole, prawo do samostanowienia, zmaganie się z własnymi ograniczeniami i presją otoczenia, samotność w obliczu śmierci. Jest i jasna strona życia – dorastanie w miłości, spełnienie w sztuce, szczęśliwa starość. Krótkie formy stawiają przed twórcami nie lada wyzwania. W kilkunastu minutach zawarte bywają najgłębsze rozważania, przynależne literaturze, malarstwu, teatrowi i muzyce.

KONKURS DocFilmMusic

11 filmów dokumentalnych z muzyką w roli głównej. Ogromna różnorodność stylów: od zadziwiającej opery i biograficznego musicalu po coś więcej niż zwykły „making of”, czyli film o realizacji filmu. Oryginalne portrety, poetyckie obrazy, a także imponujące układanki z ocalałych archiwaliów. Charyzmatyczni przedstawiciele etnicznych gatunków muzycznych, cudowne dziecko fortepianu, heavymetalowe, drapieżne kobiety i żyjące wspomnieniami dawnych sukcesów leciwe bliźniaczki. Kariery dramatycznie przerwane przez choroby i ogólnoświatowa, ciągle trwająca pandemia, która odciska piętno na życiu i procesie twórczym artystów.

KARNETY I BILETY
  • Dostęp do wszystkich filmów na KFF VOD: KARNET KFF VOD: 220 zł
  • Dostęp do wybranych 10 filmów na KFF VOD: KARNET KFF VOD 10: 100 zł
  • Dostęp do pojedynczych filmów lub zestawów filmów krótkometrażowych: 9 zł