Animated in Poland – Talent Market

31.05.2021

15.30 – 16.30 PREZENTACJE STUDIÓW

17.00 – 19.00 SPOTKANIA ONE-ON-ONE

PREZENTACJE BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ W STREFIE GOŚCIA KFF INDUSTRY

dostęp z akredytacjami: Industry, Industry Pro, Industry Light, Media

Talent Market to wydarzenie zorganizowane z myślą o twórcach animacji, a także studentach i absolwentach szkół artystycznych, którzy dopiero planują rozpocząć karierę w tej branży. Twórcy poszukujący producenta do swoich projektów będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami 7. studiów animacji i zaprezentować im swoje filmy i portfolio. Talent Market składa się z dwóch części: z prezentacji zaproszonych studiów, podczas której pokażą i omówią swoje najnowsze projekty, a następnie z indywidualnych spotkań z uczestnikami podczas których będą mogli porozmawiać o swoich filmach i projektach, nad którymi aktualnie pracują, a także zaprezentować swoje dotychczasowe prace.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji. Wydarzenie jest częścią Animated in Poland – branżowej części Krakowskiego Festiwalu Filmowego poświęconej polskiej branży animacji.

PRODUCENCI:

Animoon to studio produkcyjne animowanych seriali oraz filmów krótko- i pełnometrażowych. Za swoje produkcje studio było nagradzane do tej pory ponad 60 razy. Specjalizujemy się w developmencie projektów animowanych i kreowaniu marek animacji. Tworzymy projekty o wysokiej jakości artystycznej i fabularnej, głównie bazując na oryginalnych pomysłach. Animoon współpracuje z producentami wykonawczymi, dzięki czemu projekty tworzone są w różnych technikach i stylach, za które odpowiada indywidualnie dobrany zespół utalentowanych twórców. 

prezentuje: Karolina Sendecka 

Centrum Animacji Kraków to studio produkcji animacji. Mieszczące się w Krakowie Centrum zostało stworzone przez reżysera Roberta Sowę oraz producentkę filmową Anetę Zagórską jako dział animacji przy domu produkcji filmowej Kraków Film Klaster. 
Centrum skupia profesjonalistów i młodych twórców zajmujących się animacją. Celem Centrum jest współpraca z artystami i osobami kreatywnymi zajmującymi się animacją przy autorskich i ambitnych projektach filmowych łączących animację z innymi gatunkami filmowymi, wydarzeniami branżowymi, szkoleniami i warsztatami.

prezentują: Aneta Zagórska, Robert Sowa

EGoFILM zostało założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach filmów animowanych. Wprowadzając nowe formy obrazu, studio jednocześnie nawiązuje do tradycji polskiej animacji. Powstają tu projekty w różnej estetyce plastycznej, poruszające ważne, a czasem nawet trudne tematy kierowane do widza młodego, kształtując jego wrażliwość. Tworzymy filmy artystyczne – festiwalowe, na stałe współpracując między innymi z Tomkiem Duckim, Jarosławem Kilianem czy Martą Stróżycką. 

prezentują: Monika Krążyńska, Krystyna Bisaga

Dash Dot Creations – istniejemy od 2008 roku. Jesteśmy studiem animacji i post-produkcji z Wrocławia świadczącym usługi w zakresie tworzenia reklam, teaserów, trailerów oraz efektów specjalnych do filmów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie nabyte przy setkach produkcji, począwszy od strony kreacji konceptu po powstanie ostatecznego materiału wizualnego. W naszych materiałach dbamy o najwyższą jakość, co zostało docenione i zaowocowało współpracą z wieloma agencjami reklamowymi, wspólnymi realizacjami z innymi studiami oraz produkcjami dla twórców gier.

prezentuje: Mariusz Radomski

KAZstudio SA (dawniej Studio Trefl SA) powstało w 2013 roku w Gdyni. Studio specjalizuje się w tradycyjnej animacji poklatkowej z użyciem scenografii i ręcznie wykonanych lalek. Obecnie studio wyprodukowało 77 odcinków popularnego serialu telewizyjnego „Rodzina Treflików” oraz 52 odcinki najnowszej produkcji „Bobaski i Miś”. Reżyserem obu produkcji jest Marek Skrobecki, współtwórca takich produkcji jak nagrodzony Oscarem „Piotruś i Wilk” czy „Danny Boy”.  Przy produkcjach współpracuje blisko 50 osobowy zespół profesjonalistów, dzięki czemu cały proces tworzenia animacji, od scenariusza po postprodukcję odbywa się w jednym miejscu. Animacje KAZstudio można oglądać na całym świecie: w krajach CEE, Rosji, Chinach, Meksyku, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. “Rodzina Treflików” i “Bobaski i Miś” są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  

prezentuje: Marcin Żukowski

Letko to studio animacji 2D z Warszawy, które tworzy i koprodukuje autorskie projekty filmowe: kinowe filmy pełnometrażowe, serie telewizyjne oraz artystyczne filmy krótkometrażowe. Misją studia jest tworzenie historii o wyrazistym znaczeniu i wyjątkowej warstwie plastycznej dla widzów w każdym wieku i w każdym miejscu na świecie. Produkujemy obecnie serial dla małych dzieci („Odo” 52×7), ukończyliśmy film pełnometrażowy dla starszych dzieci („Jakub, Mimi i gadające psy” – 72″) oraz prace do autorskiego filmu Mariusza Wilczyńskiego („Zabij to i wyjedź z tego miasta”- 80″). 

prezentuje: Jakub Karwowski

Pigeon Studio – W Pigeon zajmujemy się tworzeniem animacji. Brzmi prosto, ale czasem zamienia się to w 52 odcinki uroczego serialu animowanego, a innym razem w 30-sekundowy, złożony projekt motion design. Bez względu na wszystko, najważniejszy jest dla nas efekt, który (się) porusza. W trakcie realizacji mamy aktualnie projekty, które już na etapie dewelopmentu przebijają skalę krajowych produkcji. Dlatego poszukujemy różnorodnych talentów, którzy pomogą nam w pracach nad projektami fabularnymi. Czekamy na scenarzystów, storyboardzistów, ilustratorów i animatorów.

prezentuje: Mateusz Kowalczyk