Animated in Poland – Talent Market

1.06 / 15.00 – 17.00 CEST

dostęp z akredytacjami: Industry, Industry Pro, Media

Talent Market to wydarzenie zorganizowane z myślą o twórcach animacji, a także studentach i absolwentach szkół artystycznych, którzy dopiero planują rozpocząć karierę w tej branży. Twórcy poszukujący producenta do swoich projektów będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami 6. studiów animacji i zaprezentować im swoje filmy i portfolio. Talent Market składa się z dwóch części: z prezentacji zaproszonych studiów, podczas której pokażą i omówią swoje najnowsze projekty, a następnie z indywidualnych spotkań z uczestnikami podczas których będą mogli porozmawiać o swoich filmach i projektach, nad którymi aktualnie pracują, a także zaprezentować swoje dotychczasowe prace.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji. Wydarzenie jest częścią Animated in Poland – branżowej części Krakowskiego Festiwalu Filmowego poświęconej polskiej branży animacji.

Poniżej lista pięciu firm, z których producentami będzie można się spotkać:

ANIMOON / Zofia Jaroszuk

Animoon to studio produkcyjne animowanych seriali oraz filmów krótko- i pełnometrażowych. Za swoje produkcje studio było nagradzane do tej pory ponad 60 razy. Specjalizujemy się w developmencie projektów animowanych i kreowaniu marek animacji. Tworzymy projekty o wysokiej jakości artystycznej i fabularnej, głównie bazując na oryginalnych pomysłach. Animoon współpracuje z producentami wykonawczymi, dzięki czemu projekty tworzone są w różnych technikach i stylach, za które odpowiada indywidualnie dobrany zespół utalentowanych twórców.
www. animoon.pl

EGoFILM / Marta Trzmiel / Monika Krążyńska

EGoFILM zostało założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach filmów animowanych.  Wprowadzając nowe formy obrazu, studio jednocześnie nawiązuje do tradycji polskiej animacji. Powstają tu projekty w różnej estetyce plastycznej, poruszające ważne, a czasem nawet trudne tematy kierowane do widza młodego, kształtując jego wrażliwość. Tworzymy też filmy artystyczne – festiwalowe. EGoFILM to zgrany zespół łączący doświadczenie ze świeżością kreatywnych pomysłów. Współpracujemy zarówno z polskimi twórcami, jak i z autorami z całej Europy. Studio wspiera filmy debiutujących artystów.
www.egofilm.pl

LETKO / Piotr Szczepanowicz / Jakub Karwowski

Letko to studio animacji 2D. Specjalizujemy się w produkcji i rozwoju projektów animowanych. Naszą specjalnością są również międzynarodowe koprodukcje. Letko jest tworzone przez grupę ludzi oddanych opowiadaniu ciekawych historii oraz szukaniu kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych. Tworzymy nasze projekty z myślą o pełnej emocji narracji i wyjątkowej oprawie wizualnej. Obecnie przygotowujemy produkcję serii dla przedszkolaków pt. Odo. W ostatnim czasie zakończyliśmy prace nad trzema filmami pełnometrażowymi – Gwiazdka Muminków i Jacob, Mimmi and the Talking Dogs oraz Zabij to i wyjedź z tego miasta.
www.letko.co/pl

PIGEON / Mateusz Kowalczyk

Pigeon to studio animacji, które tworzy wciągające historie do kina, telewizji i Internetu. Specjalizujemy się w filmach promocyjnych i instruktażowych oraz kreskówkach dla dzieci. Nasz utalentowany zespół producentów, reżyserów, ilustratorów i animatorów stworzył ponad 50 godzin treści w wielu językach.  Zajmujemy się całym procesem produkcji animacji dla agencji reklamowych i marek z całego świata, dostarczając kompleksową animację o najwyższej jakości, a także tworzymy animowane fabuły.  Nieustannie poszukujemy historii wartych opowiedzenia. 
www.studiopigeon.com

WJTEAM / LIKAON / Wojciech Leszczyński

Firma producencka skupiająca grono artystów i profesjonalistów z branży filmowej. Swoją działalność koncentruje wokół filmu animowanego, pełniąc zarówno funkcję producenta wiodącego, wykonawczego jak i koproducenta. WJTeam realizuje koprodukcje międzynarodowe, a także zlecenia komercyjne m.in. filmy reklamowe, teledyski, budowę scenografii i rekwizytów, mockupów i makiet.
www.wjt.com.pl