>

Animated in Poland – Talent Market

30.05.2022

16.00 – 17.30 PREZENTACJE STUDIÓW / PAŁAC POTOCKICH

17.30 – 19.00 SPOTKANIA ONE-ON-ONE / PAŁAC POTOCKICH (dla zarejestrowanych uczestników)

wstęp z akredytacjami: Industry, Industry Pro, Industry Light, Media

Talent Market to wydarzenie zorganizowane z myślą o twórcach animacji, a także studentach i absolwentach szkół artystycznych, którzy dopiero planują rozpocząć karierę w tej branży. Twórcy poszukujący producenta do swoich projektów będą mieli okazję spotkać się z przedstawicielami 9 polskich studiów animacji i zaprezentować im swoje filmy i portfolio. Talent Market składa się z dwóch części: z prezentacji zaproszonych studiów, podczas której pokażą i omówią swoje najnowsze projekty, a następnie z indywidualnych spotkań z uczestnikami podczas których będą mogli porozmawiać o swoich filmach i projektach, nad którymi aktualnie pracują, a także zaprezentować swoje dotychczasowe prace. W tym roku Talent Market w całości będzie miało formę stacjonarną.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji. Wydarzenie jest częścią Animated in Poland – branżowej części Krakowskiego Festiwalu Filmowego poświęconej polskiej branży animacji.

PRODUCENCI:

Animoon to studio produkcyjne animowanych seriali oraz filmów krótko- i pełnometrażowych. Za swoje produkcje studio było nagradzane do tej pory ponad 80 razy. Firma specjalizuje się w developmencie projektów animowanych i tworzy projekty o wysokiej jakości artystycznej i fabularnej, głównie bazując na oryginalnych pomysłach. Animoon współpracuje z producentami wykonawczymi, dzięki czemu projekty tworzone są w różnych technikach i stylach, za które odpowiada indywidualnie dobrany zespół utalentowanych twórców. W 2022 roku Animoon otrzymało nagrodę Cartoon Tributes w kategorii Producent Roku. 

prezentuje: Zofia Jaroszuk 

Centrum Animacji Kraków to studio produkcji animacji, stworzone przez reżysera Roberta Sowę oraz producentkę filmową Anetę Zagórską. CA skupia profesjonalistów i młodych twórców zajmujących się animacją. Celem Centrum jest współpraca z artystami i osobami kreatywnymi zajmującymi się animacją przy autorskich i ambitnych projektach animowanych oraz łączących animację z innymi gatunkami filmowymi. Realizowane przez studio projekty to animacje krótkometrażowe, pełnometrażowe i koprodukcje międzynarodowe. Centrum skupia wokół siebie wielu artystów, animatorów, reżyserów,  będąc obecnie najważniejszym ośrodkiem produkcji animacji w Krakowie. Centrum aktywnie uczestniczy też w wydarzeniach branżowych: festiwalach filmowych, targach, szkoleniach i warsztatach w Europie i na świecie.

prezentują: Aneta Zagórska, Robert Sowa

Dash Dot Creations – istniejemy od 2008 roku. Jesteśmy studiem animacji i post-produkcji z Wrocławia świadczącym usługi w zakresie tworzenia reklam, teaserów, trailerów oraz efektów specjalnych do filmów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie nabyte przy setkach produkcji, począwszy od strony kreacji konceptu po powstanie ostatecznego materiału wizualnego. W naszych materiałach dbamy o najwyższą jakość, co zostało docenione i zaowocowało współpracą z wieloma agencjami reklamowymi, wspólnymi realizacjami z innymi studiami oraz produkcjami dla twórców gier.

prezentuje: Mariusz Radomski

EGoFILM zostało założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach filmów animowanych. Wprowadzając nowe formy obrazu, studio jednocześnie nawiązuje do tradycji polskiej animacji. Powstają tu projekty w różnej estetyce plastycznej, poruszające ważne, a czasem nawet trudne tematy kierowane do widza młodego, kształtując jego wrażliwość. Tworzymy filmy artystyczne – festiwalowe, na stałe współpracując między innymi z Tomkiem Duckim, Jarosławem Kilianem czy Martą Stróżycką.

prezentuje: Mariusz Włodarski

GS Animation to studio animacji założone w 2004 roku z siedzibą w Gdańsku. Specjalizuje się w produkcji filmów animowanych i posiada doświadczenie w tworzeniu animacji od rozwoju projektu po postprodukcję. W 2016 roku GS Animation zostało nominowane do prestiżowej europejskiej nagrody Producent Roku przez europejskie środowisko 900 producentów animacji z 30 krajów – Cartoon Forum. Filmy i seriale wyprodukowane przez GS Animation otrzymały wiele nagród od publiczności i międzynarodowego środowiska branżowego. Od wielu lat tworzy animacje dla dzieci o wartościowym, edukacyjnym przekazie oraz wysokiej jakości animowane reklamy i teledyski. 

prezentują: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

KAZstudio SA (dawniej Studio Trefl SA) powstało w 2013 roku w Gdyni. Studio specjalizuje się w tradycyjnej animacji poklatkowej z użyciem scenografii i ręcznie wykonanych lalek. Obecnie studio wyprodukowało 77 odcinków popularnego serialu telewizyjnego „Rodzina Treflików” oraz 52 odcinki najnowszej produkcji „Bobaski i Miś”. Reżyserem obu produkcji jest Marek Skrobecki, współtwórca takich produkcji jak nagrodzony Oscarem „Piotruś i Wilk” czy „Danny Boy”.  Przy produkcjach współpracuje blisko 50 osobowy zespół profesjonalistów, dzięki czemu cały proces tworzenia animacji, od scenariusza po postprodukcję odbywa się w jednym miejscu. Animacje KAZstudio można oglądać na całym świecie: w krajach CEE, Rosji, Chinach, Meksyku, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. “Rodzina Treflików” i “Bobaski i Miś” są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  

prezentują: Marcin Żukowski, Piotr Antczak

Letko to studio animacji 2D z Warszawy, które tworzy i koprodukuje autorskie projekty filmowe: kinowe filmy pełnometrażowe, serie telewizyjne oraz artystyczne filmy krótkometrażowe. Misją studia jest tworzenie historii o wyrazistym znaczeniu i wyjątkowej warstwie plastycznej dla widzów w każdym wieku i w każdym miejscu na świecie. Niedawno zakończyliśmy produkcję serialu dla małych dzieci („Odo” 52×7), w swoim dorobku mamy również m.in. film pełnometrażowy dla starszych dzieci („Jakub, Mimi i gadające psy” – 72″) oraz prace do autorskiego filmu Mariusza Wilczyńskiego („Zabij to i wyjedź z tego miasta”- 80″). 

prezentuje: Anna Głowik, Piotr Szczepanowicz

Pigeon Studio – W Pigeon Studio od lat zajmujemy animacją szytą na miarę: od explainerów przez materiały korporacyjne po reklamy. Napędza nas ruch – nie tylko ten animacyjny. Wierzymy, że nawet najbardziej skomplikowana historia może zostać opowiedziana w prosty sposób. Prosty, ale przykuwający uwagę. Pracujemy zarówno dla światowych brandów jak i startujących biznesów. I lubimy to, co robimy. Do naszego zespołu kreatywnego – tego wewnętrznego, jak i do współpracy freelancerskiej – poszukujemy ilustratorów, animatorów, storyboardzistów i scenarzystów. Chętnie poznamy też osoby zainteresowane pracą w roli kierownika projektów. Poznajmy się!

prezentują: Dawid Gaweł, Romka Kapusta

Pigeon Productions – W studio wierzymy, że każdy projekt, który znajdzie się pod naszymi skrzydłami (heh) musi mieć znaczenie. Brzmi banalnie, ale czasem zamienia się to w 52 odcinki uroczego serialu animowanego dla najmłodszych widzów, a innym razem w turbo dopracowaną biblię projektu. Bez względu na wszystko, najważniejszy jest dla nas efekt – animacja, która (się) porusza. W trakcie realizacji mamy aktualnie projekty, które już na etapie dewelopmentu przebijają skalę krajowych produkcji. Poszukujemy talentów! Od producentów, przez reżyserów, po wszystkich zasłużonych wykonawców wizji tych drugich. Czekamy na Was!

prezentuje: Mikołaj Błoński