KFF Industry: Projekty wybrane na Docs to Start i Docs to Go

KFF Industry: znamy projekty wybrane na pitchingi Docs to Start i Docs to Go.

Już po raz szósty w ramach KFF Industry Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbywa się jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. Doc Lab Poland to warsztaty i konsultacje dla reżyserów i producentów polskich filmów dokumentalnych, kończących się dwoma sesjami pitchingowymi: DOCS TO START oraz DOCS TO GO.

DOCS TO START to prezentacja polskich projektów w fazie dewelopmentu, natomiast  DOCS TO GO jest prezentacją polskich dokumentów w fazie montażu lub postprodukcji. Oba pitchingi zakończone będą spotkaniami z ekspertami, potencjalnymi partnerami koprodukcyjnymi, programerami festiwali i agentami sprzedaży. Na tegorocznych prezentacjach zobaczymy 21 projektów dokumentalnych, nad którymi pracują mi.n. Tomasz Wolski, Piotr Szczepański, Grzegorz Szczepaniak, Edyta Wróblewska, Aleksandra Maciejczyk, Zofia Kowalewska i Kuba Mikurda.

Publiczne prezentacje projektów poprzedzą intensywne warsztaty przygotowawcze z międzynarodowymi tutorami: Adriek van Nieuwenhuyzen (szefową IDFA Industry), Terezą Šimíkovą (szefową CPH:Forum), Christianem Poppem (szefem FIPADOC Industry Days), Leeną Pasanen, selekcjonerką Biografilm Festival, wieloletnią dyrektorką DOK Leipzig i Radą Šešic, selekcjonerką Sarajevo FF i współszefową Docu Rough Cut Boutique.

W tym roku oba wydarzenia, zarówno jak i całe KFF Industry, odbędą się w formule online. Po publicznych prezentacjach projektów, które będą miały miejsce w środę, 3 czerwca (Docs to Start) i czwartek, 4 czerwca (Docs to Go), uczestnicy porozmawiają o swoich filmach i potencjalnej współpracy z ponad stu pięćdziesięcioma ekspertami i decydentami z całego świata.

Swój udział zapowiedzieli m.in. producenci z Niemiec, Japonii, USA, Ukrainy, Francji, Finlandii, Danii Brazylii,  przestawiciele międzynarodowych wydarzeń dla branży dokumentalnej – Baltic Sea Forum, Emerging Producers, East Doc Platform, Documentary Campus, Dok Incubator, Agora Doc Market, Hot Docs Forum, IDFA Forum, CPH: Forum, Australian International Documentary Conference, DOK Industry, Docs Barcelona Industry, stacji telewizyjnych, funduszy fimowych, agencji sprzedaży (m.in. Sideways Film, Cat’n’Docs,Taskovski Films, Deckert Distribution, Rise and Shine, Women Make Movies, Visible Film, JMT Films, Autlook Films, First Hand Fims, Syndicado) oraz najważniejszych festiwali filmowych prezentujących filmy dokumentalne – IDFA, Hot Docs, CPH:DOX, Visions du Reel, Karlovy Vary, Berlinale, Doclisboa, One World, Festival dei Popoli, Trieste FF, Docaviv, Dokufest Kosovo, DOCSMX, It’s All True DFF, New Zealand International Film Festival, Yamagata IDFF.

Zakwalifikowane projekty:

DOC LAB START

  • Bogini Fuji, reż Eri Mizutani, prod. Anna Fam, Polished Productions
  • Być jak Beniowski, reż. Katarzyna Trzaska, Marek Kucharski, prod. Łukasz Bluszcz, Vision House Productions
  • Debiut, reż. Aleksandra Maciejczyk, prod. Marta Gmosińska, Lava Films
  • Dom z piasku, reż. Paweł Wyszomirski, prod. Marta Dużbabel, With Passion Production
  • Easy Rider za żelazną kurtyną, reż. Andrzej Miękus, prod. Andrzej Miękus, Film Boom Productions
  • Gdy powieje Harmattan, reż. Edyta Wróblewska, prod. Marta Dużbabel, With Passion Production
  • Gypsy gadji, reż. Dasa Raimanova, prod. Rafał Sakowski, Story Vehicle, prod. Łukasz Bluszcz, Vision House Productions
  • Kumotry, reż. Emilia Śniegoska, prod. Łukasz Bluszcz, Vision House
  • Nie z Gienkiem te numery, reż. Grzegorz Szczepaniak, prod. Joanna Popowicz, Grzegorz Szczepaniak, WF Anagram sp. z o.o.
  • Nina idzie za mąż, reż. Andrzej Szypulski, prod. Anna Reichel, Fine Day Promotion
  • Widziałem wszystko, reż. Wojciech Łazarowicz, prod. Małgorzata Małysa, Furia Film

Więcej informacji o projektach

DOC LAB GO

  • @miriamfrompoland, reż. Piotr Szczepański, prod. Anna Pachnicka, Anagram Film
  • Czyżyk, reż. Zofia Kowalewska, prod. Stanisław Zaborowski, Silver Frame
  • Do ślubu, reż. Daniel Stopa, prod. Małgorzata Staroń, Staron-Film
  • Jestem jednym z nich, reż. Nadim Suleiman, prod. Luiza Pietrzak, Palmyra Films
  • Koniec świata Natalki, reż. Anna Urbańczyk, prod. Michał Floriańczyk, Anna Urbańczyk, Direct Share Media
  • Lekcja wolności, reż. Tadeusz Chudy, prod. Rafał Sakowski, IRIS media
  • Ucieczka na Srebrny Glob, reż. Jakub Mikurda, prod. Daria Maślona, Silver Frame
  • Wielki szef, reż. Tomasz Wolski, prod. Anna Gawlita, Kijora Film
  • Workcenter, reż. Aniela Gabryel, prod. Agnieszka Dziedzic, Koi Studio
  • xABo: Ksiądz Boniecki, reż.Aleksandra Potoczek, prod. Aleksander Kardyś, Fundacja Tygodnika Powszechnego

Więcej informacji o projektach.

Najciekawsze projekty i najlepsze prezentacje otrzymają nagrody w postaci grantów finansowych, bonów na usługi postprodukcyjne oraz zaproszeń na najważniejsze europejskie markety koprodukcyjne – o łącznej wartości ponad 70 000 PLN. W tym roku będą to: w ramach programu Docs To Start: nagroda HBO Award w wysokości 10 000 PLN, nagroda ColorOffOn – bon na usługi postprodukcyjne o wartości 25 000 PLN, zaproszenie na market koprodukcyjny do Lipska od DOK Leipzig i zaproszenie na pitching od FIPA DOC Festival International Documentaire. W programie Docs To Go! nagrodę na usługi postprodukcyjne w wysokości 25 000 PLN również ufundował ColorOffOn. Wyróżnienie przyzna też Institute of Documentary Film, który wybrany projekt zaprosi do udziału w East Doc Platform.

Kategoria: News.

Aktualności

471 z 1921