Cykle i konkursy

Konkursy

MIĘDZYNARODOWY KONKURS DOKUMENTALNY

Konkurs, w którym prezentowane są najnowsze filmy dokumentalne z całego świata. Zdobywca Złotego Rogu otrzymuje kwalifikację oscarową.

KONKURS POLSKI

Prezentacja najnowszych polskich dokumentów, pełno- i krótkometrażowe, a także fabuł i animacji do 30 minut. Jury przyznaje cztery równorzędne Złote Lajkoniki.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KRÓTKOMETRAŻOWY

Najstarszy konkurs festiwalu, w którym obejrzeć można najciekawsze filmy krótkometrażowe z całego świata: fabuły, animacji i dokumenty. Laureaci wszystkich nagród otrzymują kwalifikację oscarową, a najlepszy film europejski kwalifikuje się do selekcji do Europejskiej Nagrody Filmowej.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS DOKUMENTÓW MUZYCZNYCH DocFilmMusic

Konkurs prezentujący najnowsze dokumenty muzyczne z całego świata. Nagrodą główną jest Złoty Hejnał.

Cykle pozakonkursowe


RETROSPEKTYWA SMOKA SMOKÓW

Nagroda Smok Smoków za wkład w rozwój światowego kina przyznawana jest co roku przez Radę Programową Krakowskiej Fundacji Filmowej. W 2024 roku nagroda ta trafi do twórcy filmów dokumentalnych.

FOKUS NA…

Prezentacja kinematografii jednego z krajów europejskich. Gość specjalny 64.KFF ogłoszony zostanie na początku roku 2024.

PANORAMA POLSKIEGO DOKUMENTU

Przegląd najciekawszych filmów polskich z ostatniego roku. W cyklu tym prezentujemy również filmy powstałe w Krakowie.

DOCS+SCIENCE

Przegląd najciekawszych dokumentów z całego świata łączących sztukę i naukę.


KIDS&YOUTH FEST. KINO DLA MŁODYCH

Program dla młodych widzów, w którym prezentowane są filmy dokumentalne, animacje i fabuły dla różnych grup wiekowych. Pokazom towarzyszą spotkania i warsztaty. Program powstaje we współpracy z festiwalami europejskimi będącymi członkami sieci Docs4Teens, popularyzującej film dokumentalny wśród młodych widzów.


SHORT MATTERS! KRÓTKIE FILMY ROKU

Krótkometrażowe dokumenty, fabuły i animacje nominowane do Europejskiej Nagrody Filmowej w 2023 roku przez najważniejsze festiwale naszego kontynentu.

VIRTUAL REALITY na KFF 

Prezentacja doświadczeń VR z Polski i zagranicy.

KFF TALKS

Cykl spotkań i dyskusji z pogranicza filozofii, nauk ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych o kondycji świata i miejscu człowieka we współczesnej rzeczywistości.

Wszystkie cykle 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego ogłoszone zostaną w kwietniu 2024 roku.